JAK WSKAZUJE NA TO NAZWA, BĘDĘ PREZENTOWAĆ ROBÓTKOWE RÓŻNOŚCI. OD SZYDEŁKA POCZĄWSZY, PO ROBIENIE KARTECZEK, A NA PAPIEROWEJ WIKLINIE SKOŃCZYWSZY. CZYLI TZW MISZ MASZ.

JAK ZROBIĆ...

wtorek, 12 października 2010

KSIĘGA OKOLICZNOŚCIOWA TO FAJNY PREZENT NA RÓŻNE OKRĄGŁE JUBILEUSZE I ŚLUBY.

ABY ZROBIĆ TAKĄ PAMIĄTKĘ POTRZEBUJEMY:

- TEKTURKĘ A4,

- KAWAŁEK PŁÓTNA WIĘKSZEGO OD FORMATU A4 Z KAŻDEJ STRONY O OKOŁO 2 CM, NAJLEPIEJ SZARE,

- 4 KARTKI BLOKU TECHNICZNEGO A4, 1 KARTKA PAPIERU WIZYTÓWKOWEGO A4

- KLEJ DO PAPIERU (JA UŻYWAM KLEJ "MAGIC", JEST LEJĄCY I DOBRZE TRZYMA, A PO WYSCHNIĘCIU ROBI SIE PRZEZROCZYSTY),

- LAKIER W SPRAYU ZŁOTY LUB SREBRNY SZYBKOSNĄCY, JA UŻYWAM "CAR LAK",

- OZDOBY DO PRZYOZDOBIENIA KSIĘGI, JA ROBIĘ OZDOBY SAMA, ALE MOGA TO BYĆ USUSZONE KWIATY, KWIATY Z MATERIAŁU, SZTUCZNE KWIATY, MOGĄ TO BYĆ TEŻ MUSZLE KAWAŁKI BURSZTYNU itp MOŻNA PO PROSTU POEKSPERYMENTOWAĆ,

KROK1

OKLEJAMY TEKTURKĘ MATERIAŁEM.

ŚLUBNEŚLUBNE

KROK2

NA STRONĘ TEKTURKI GDZIE WIDAĆ ZAKLEJONE BRZEGI MATERIAŁU NALKEJAMY JEDNĄ KARTKĘ BLOKU TECHNICZNEGO OBCIĘTĄ Z KAŻDEJ STRONY O 5 DO 7 mm. MAMY OKŁADKĘ.

ŚLUBNE

KROK3

NA PAPIERZE WIZYTÓWKOWYM  DRUKUJEMY ŻYCZENIA.  WSZYSTKIE KARTKI DOCINAMY DO ROZMIARU TEJ KTÓRĄ NAKLEILIŚMY NA OKŁADKĘ, A NASTĘPNIE ZGINAMY JE W POŁOWIE.

ŚLUBNE

KROK4

WSZYSTKIE KARTKI SKLEJAMY RAZEM W ZGIĘCIU I PRZYKLEJAMY NA ŚRODKU OKŁADKI.

ŚLUBNEŚLUBNE

KROK5

BRZEGI TRZECH KARTEK PRZYKLEJAMY PO KOLEI DO OKŁADKI TAK, BY KAŻDA KARTKA BYŁA PRZYKLEJONA O 5mm BLIŻEJ ŚRODKA OKŁADKI NIŻ POPRZEDNIA. PRZY OSTATNIEJ KARTCE PODWIJAMY Z KAŻEJ STRONY ROGI, NASTĘPNIE PRZYKLEJAMY JĄ RÓWNIEŻ 5 mm BLIŻEJ NIŻ POPRZEDNIĄ KARTKĘ.

ŚLUBNE

ŚLUBNE

ŚLUBNE

ŚLUBNE

KROK6

DOOKOŁA KARTKI "MALUJEMY" KLEJEM WZORKI I CZEKAMY AŻ WYSCHNIE, TRWA TO OKOŁO 1 DZIEŃ. KLEJ "MAGIC" GDY WYSCHNIE ROBI SIĘ PRZEZROCZYSTY.

ŚLUBNE

ŚLUBNE

KROK7

PO WYSCHNIĘCIU KLEJU PRYSKAMY BRZEGI PAMIĄTKI ZŁOTYM LUB SREBRNYM LAKIEREM. NAJLEPIEJ JEST TO ROBIĆ W MASECZCE, W POMIESZCZENIU GDZIE MOŻNA OTWOŻYĆ OKNO, PONIEWAŻ LAKIER SAMOCHODOWY MA BARDZO INTENSYWNY DUSZĄCY ZAPACH. PO POMALOWANIU ZOSTAWIAMY KSIĘGĘ NA JAKIŚ CZAS,  ŻEBY DOBRZE WYSECHŁ LAKIER I WYWIETRZAŁ JEGO ZAPACH. JA POZA BRZEGAMI PRYSKAM JESZCZE LAKIEREM DELIKATNIE CAŁĄ PAMIĄTKĘ,  TAK BY NIE POKRYĆ TEKSTU, ALE BY PAMIĄTKA NABRAŁA POŁYSKU.

ŚLUBNE

ŚLUBNE

KROK8

PRZYOZDABIAMY KSIĘGĘ PRZYGOTOWANYMI WCZEŚNIEJ OZDOBAMI I GOTOWE

ŚLUBNE

ŚLUBNE